DETAYLI BİLGİ

Kamandere Köyü sınırları içerisinde yer alan yapay bir baraj gölüdür. Muhteşem doğası, yeşillikler içinde göl kenarı kahvaltı ve yeme içme tesisi ile Saklıgöl, İstanbul'da güzel bir hafta sonu dinlencesi arayanlar için  ideal bir yer konumunda.

Saklıgöl'de Ne Yapılır?

Saklıgöl'de günübirlik bir dinlence keyfi sürebilir, doğal güzellikler, ördek ve kazlarıyla cıvıl cıvıl göl eşliğinde doğa yürüyüşü ve doğa fotoğrafçılığı yapabilir, göl kenarındaki işletmede kahvaltı yapabilir, çayınızı yudumlayarak temiz havayı soluyabilir, göl kenarına kurulmuş masalarda kendin pişir kendi ye et mangal veya piknik yapabilir, Saklıgöl'e gelirken veya dönerken, yolda köylüler tarafından kurulan tezgahlardan doğal ürünler başta olmak üzere alışveriş yapabilirsiniz. Saklıgöl'de Ne Yenir?

Saklıgöl'de bulunan ve 08.00-23.00 saatleri arasında hizmet veren Saklı Göl Cafe & Restaurant'da serpme köy kahvaltısı , mangal, ızgara, balık ve tatlı gibi seçeneklerden faydalanabilir, ayrıca piknik için masa da kiralayabilirsiniz.

Saklıgöl'e Nasıl Gidilir?

Şile merkezine yaklaşık 8 km. mesafede Kamandere Köyü'nde bulunan Saklıgöl'e, İstanbul'dan Şile istikametine giden yolu takip ederek, Ahmetli Köyü istikametine döndükten sonra, bu yolda yaklaşık 4 km. daha gittikten sonra karşınıza çıkan Saklıgöl tabelasını izleyerek ulaşım sağlayabilirsiniz. 

GALERİ

YORUMLAR

0,00
0 yorum
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.